Stefano Terazzino

stefano.jpeg
Stefano Terrazzino to włoski tancerz, aktor i wokalista. Specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich i reprezentuje w nich najwyższą klasę S. Stefano rozpoczął naukę tańca w wieku szesnastu lat pod wpływem rodziców.Chociaż jest Sycylijczykiem, urodził się w Niemczech. Dla swojej pierwszej zawodowej partnerki tanecznej - Ewy Szabatin przeprowadził się do Polski, gdzie mieszka od 2005 roku.

W 2006 roku Terrazzino zadebiutował jako trener tańca w polskim programie rozrywkowym nadawanym w TVN – Taniec z gwiazdami. W czwartej edycji został partnerem tanecznym dziennikarki Kingi Rusin, z którą wygrał finał konkursu.

W kolejnej edycji tańczył z Katarzyną Tusk, z którą zajął trzecie miejsce, odpadając w odcinku półfinałowym. W szóstym sezonie partnerował wokalistce Justynie Steczkowskiej, doprowadzając ją do finału, w którym zdobyli drugie miejsce. W 2008 roku wziął udział w ósmej odsłonie programu, którą wygrał w parze z aktorką Agatą Kuleszą.

W 2011 roku zdecydował się na udział w niemieckiej wersji programu – Let's Dance. W czwartej edycji został partnerem Andrei Sawatzki, z którą zajął ostatecznie ósme miejsce. Sezon później partnerował Mandy Capristo, zajmując z nią siódme miejsce, a w szóstej edycji został trenerem Marijke Amado, kończąc udział na ósmym miejscu.

Galeria