Alexia

alexia.jpeg

Alexia urodziła się 19 maja 1967 roku we włoskiej miejscowości La Spezia jako Alessia Aquilani. Już we wczesnym dzieciństwie pokochała śpiew. W wieku 4 lat zaczęła występować w przedstawieniach na terenie swojego miasta i w okolicach. Trzy lata później Alexia dołączyła do dziecięcego zespołu muzycznego I ragazzi di Migliarina.Podjęła też naukę tańca i gry na fortepianie. Najbardziej lubiła śpiewać podczas kąpieli, ponieważ dzięki temu wyraźniej słyszała swój głos.

Rok 1990 był przełomowym w jej karierze. Wtedy poznała Roberto Zanettiego, szefa wytwórni DWA Records. Dzięki temu wzięła udział w nagrywaniu wielu tanecznych piosenek przeznaczonych na rynek japoński. Najczęściej wydawała je pod różnymi pseudonimami, np. jako Alexia Cooper (m.in. utwory "Boy", "Gotta Be Mine", "Let You Go"). Współpracowała też z innymi zespołami, m.in. z Double You, któremu użyczyła wokalu na potrzeby przeboju "Please Don't Go". 

Wkrótce Alexia stała się jedną z głównych postaci w najnowszym projekcie Roberto Zanettiego – Ice MC (1993 i 1994). Niebawem takie utwory jak "Take Away The Colour", "Think About The Way" i "It's A Rainy Day" stały się popularne w całej Europie.

Po rozpadzie projektu Ice MC pozostała przy Zanettim i już jako solistka debiutowała albumem "Fan Club" (1997), który promował jej najsłynniejszy przebój "Uh La La La". Dzięki promocji kierowanej przez Zanettiego, Alexia stała się jedną z największych gwiazd europejskiej muzyki dance. Podczas współpracy z Zanettim wydała cztery albumy.

Od wydanej w 2002 płyty Alexia piosenkarka śpiewa już prawie wyłącznie po włosku, wydając albumy na rynku włoskim.

Galeria