Andreo i Karina

andrekarina.jpeg
An Dreo & Karina to włoski zespół (duet) coverowy znany z przebojów włoskiej pary Al Bano & Romina Power. To Laureaci Europejskiego Festiwalu Coverów.

Karina i Andrzej  poznali się na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Międzyrzeczu gdzie brali udział w konkursie rywalizując między sobą.
Rok później już jako duet wzięli udział w kolejnym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej gdzie zostali głównym Laureatem.
W między czasie studiowali w Warszawie kierunek wokalno-aktorski.

Pod koniec 1999r. narodził się pomysł założenia duetu z repertuarem Al Bano & Romina Power.      
Andrzej przybrał pseudonim An Dreo, a Karina  została przy swoim imieniu i tak zaczęła się ich przygoda z piosenką i językiem włoskim.
Rok 2000 rozpoczął się bardzo pomyślnie dla duetu, zagrali ponad 50 koncertów a pod koniec roku nagrali pierwszą płytę z największymi przebojami Al Bano & Romina Power .
Płyta ukazała się na początku 2001r. i znalazła ponad 20 tys. odbiorców i tak duet zaczął być rozpoznawalny i zaczął grać jeszcze więcej koncertów.

W okresie zimowym przygotowywali materiał na kolejną płytę na której znalazły się utwory Al Bano & Romina oraz własne kompozycje w języku włoskim.
Aranżacją płyt zajął się Andrzej lecz teksty do swoich kompozycji pisali wspólnie z Kariną.
Płyta "Volare" ukazała się na początku 2002r. i również została dobrze przyjęta.
Nagrywając te dwie płyty An Dreo & Karina chcieli przypomnieć brzmieniowo lata 80-te i z takim brzmieniem występowali przez sześć lat.
W 2007r. duet nagrał dwa utwory  "Felicita" w nowej wersji  i jedną własną kompozycje  "Una luna, una notte" która ukazała się na singlu a do utworu "Felicita" został nakręcony klip.

Gościli w wielu programach telewizyjnych m.in: "Pytanie na śniadanie" TVP 2 ,"Kawa czy Herbata" TVP 1,"Złote Tarasy" TVN, "Lub czasopisma" TELE 5 i wielu innych.
Występują na żywo z zespołem i  zagrali setki koncertów w kraju i zagranicą m.in. USA, Malta, Czechy, Słowacja.

Galeria