Thomas Grotto

Thomas.jpeg
Thomas Grotto to człowiek pełen pasji, wigoru i optymizmu. Pochodzi z Bolzano, ze słonecznej Italii. W Polsce mieszka od 2004 roku. Jest niezwykle żywiołowy, pełen temperamentu - jak na Włocha przystało. Muzyka inspirowała go od najmłodszych lat. Swój pierwszy koncert - jako perkusista zagrał z zespołem Feline Melinda (Speed Metal) w wieku 12 lat.

Jego przygoda z tą grupą trwała od 1983 do 1990 roku. Wiele w tym czasie koncertowali - we Włoszech, w Austrii, Niemczech. Nagrali wspólnie jedną płytę. Z biegiem czasu Thomas poczuł, że potrzebuje czegoś innego i tak w roku 1990 swoją perkusję przeniósł do zespołu Skratch (rock). Grał tam przez 8 lat. Nagrał z zespołem jedną płytę. Jednocześnie realizował drugi projekt, tym razem jako wokalista z grupą Pagine Gialle.

10 lat śpiewał covery, szkolił swój głos i umiejętności perkusyjne. Ostatecznie w 2000 roku zrezygnował z tych dwóch grup na rzecz rockowego zespołu Skanners. Znowu wyruszył w trasę po Europie grając koncerty własne i supporty przed takimi zespołami jak: Motörhead, Twisted Sister, Girlschool, Vanadium, Manowar, R.J.Dio, Helloween, Saxon, Blind Petition, Nazareth, Extrema, Sadist, Insidia, Deep Purple, Thin Lizzy.

W 2006 roku wziął udział w "Szansie na sukces". Został wyróżniony, śpiewał w finale na Sali Kongresowej w Warszawie. Tu zajął trzecie miejsce i otrzymał mnóstwo pochwał. Konsekwencją udziału w "Szansie na sukces" było zaproszenie na tournee razem z Patrycją Markowską.

Wziął udział w castingu do programu „ Śpiewaj w walcz” i znalazł się w finałowej dwudziestce! Kolejny udział w „ Szansie na sukces” ze Skaldami w marcu 2010 roku okazał się wielkim sukcesem. Thomas wygrał program i wziął udział w koncercie Laureatów na Sali Kongresowej w Warszawie. Tu spotkało go kolejne ogromne wyróżnienie – zajął II miejsce. Thomas w dalszym ciągu poszukuje nowych wyzwań aby móc cieszyć publiczność swoimi gustami muzycznymi. Mimo tak krótkiego stażu w Polsce wiele osiągnął i zyskał wielu fanów.

Galeria